6 najlepszych siedlisk kraba pustelnika w 2023 r (2023)

Niezależnie oceniamy wszystkie polecane produkty i usługi. Jeśli klikniesz na udostępnione przez nas linki, możemy otrzymać odszkodowanie.Ucz się więcej.

Top 6 Hermit Crab Habitats in 2023 (1)

Pustelnicy lądowi są wyjątkowymi, zabawnymi i cudownie dziwnymi zwierzętami domowymi. Chowają w nim swoje miękkie ciałomuszle, i są w stanie całkowicie zmienić kształt i wygląd swoich ciał. Przestronnyczołgikopać i wspinać się, ukrywać i ćwiczyć w małych jaskiniach i chatach.

Rozmawialiśmy z właścicielami krabów i entuzjastami krabów pustelników o najlepszych sposobach hodowli krabów, powszechnych nieporozumieniach na temat życiowych potrzeb i zaleceniach dotyczących idealnych siedlisk dla krawitów. Idealny crabitat powinien zatrzymywać ciepło, zapobiegać ucieczce, utrzymywać odpowiednią wilgotność i mieć wystarczająco dużo miejsca dla krabów, ich akcesoriów i preferowanego podłoża.

Naszym ulubionym siedliskiem krabów jest szklany zbiornik dla gadów REPTI ZOO o pojemności 15 galonów, który ma wyściółkę z PVC ułatwiającą czyszczenie i inteligentną siatkową pokrywę z oddzielnym portem do karmienia. Jeśli jednak dopiero zaczynasz przygodę z krabami pustelnikami, możesz sprawdzić zestaw Zoo Med ReptiHabitat Hermit Crab Kit, który zawiera wszystkie akcesoria potrzebne do trzymania pustelnika. Mamy kilka innych zaleceń, które mogą działać jeszcze lepiej dla twoich potrzeb crabitat.

Oto najlepsze siedliska krabów pustelników.

Nasze najlepsze typy

Przejdź do recenzji

Najlepsza ukryta kabina:

SunGrow Hermit Crab Huts na Amazon

Przejdź do recenzji

W tym artykule

 • Nasze wybory

 • Czego powinienem szukać?

 • Często Zadawane Pytania

 • Dlaczego warto zaufać Spruce Pets

Najlepszy ogólnie

ReptiZoo 15 galonowy pełny szklany zbiornik dla gadów

4.8

Top 6 Hermit Crab Habitats in 2023 (2)

co lubimy

 • Zdrowe wymiary

 • Solidny, z wysokiej jakości szkłem

 • Wysokowydajna wentylowana cholewka zapobiega wyciekom i zapewnia ciepło

 • Krążek PCV do kontroli wilgotności podłoża

Czego nie lubimy

 • Zestawy nie zapewniają żadnych dodatkowych udogodnień

 • Górna część ekranu jest mniej skuteczna w zatrzymywaniu wilgoci

Większość zbiorników na rynku, które są najlepsze dla krabów pustelników, jest sprzedawana głównie jako wybiegi dla krabów pustelnikówGadylub płazów. Chociaż kraby pustelniki są często sprzedawane w małych plastikowych terrariach, nie zapewniają one wystarczającej ilości miejsca, aby twój krab miał optymalne zdrowie. Poszukaj akwarium lub terrarium o wielkości co najmniej 10 galonów, aby zapewnić krabowi wystarczająco dużo miejsca, aby mógł żyć jak najlepiej.

Całkowicie szklany zbiornik ReptiZoo o pojemności 15 galonów ma wentylowaną górę z drobną siatką zaprojektowaną w celu umożliwienia wymiany ciepła (na przykład ze światła zewnętrznego) i regulacji temperatury - idealne do stworzenia ciepłego, wilgotnego klimatu, w którym rozwijają się kraby pustelniki. Korek ma również oddzielny otwór wlewowy, dzięki czemu nie trzeba zdejmować całego korka, aby uzyskać dostęp do zbiornika.

Dzięki dużym wymiarom — 20 cali szerokości, 12 cali głębokości i 14 cali wysokości — jest też mnóstwo miejsca dla krabów pustelników do poruszania się, wspinania się po gałęziach i skałach oraz zakopywania się w ich ulubionym podłożu krabowym. Chociaż boki nie są uszczelnione jak akwarium, zbiornik ma na dnie tacę z PCV, która pozwala kontrolować wilgotność piasku i podłoża, aby kraby czuły się komfortowo.

Całkowicie szklany zbiornik dla gadów ReptiZoo składa się z pojedynczych paneli, które są łatwe w montażu.

Wymiary:20 x 12 x 14 kali︱Pojemność:15 litrów︱Zawarte materiały:Szklane terrarium, przesuwna i wentylowana pokrywa, taca PCV

Top 5 żywych piasków do zbiorników rafowych

Najlepszy pakiet startowy

Zestaw Zoo Med ReptiHabitat dla kraba pustelnika

Top 6 Hermit Crab Habitats in 2023 (3)

co lubimy

 • Wydajny

 • Pakiet all inclusive

 • Wystarczające wymiary

 • Przesuwany ekran do kontroli temperatury

 • Dobra ziemia

 • Naczynie z wodą

 • Łatwe do czyszczenia

Czego nie lubimy

 • Zaprojektowany jako zestaw startowy

 • W miarę wzrostu krabów może być potrzebny większy zbiornik

Zoo Med tworzy jeden z najlepszych – ale niezbyt drogich – kompleksowych zestawów na rynku. Co najlepsze, ma zbiornik o pojemności 10 galonów, który pasuje do zalecanego rozmiaru dla młodych (poniżej 5 lat) i średnich krabów pustelników. (Jeśli próbujesz pomieścić znaczną liczbę większych krabów, akwarium lub terrarium o pojemności 20 galonów będzie lepiej służyć twoim celom.) Wędruj trochę swobodniej.

Terrarium posiada również przesuwaną przesłonę, która jest świetnym sposobem na cyrkulację powietrza w crabitacie przy jednoczesnym kontrolowaniu temperatury i wilgotności oraz nie odsłanianiu całkowicie zbiornika. Wraz z pięciofuntowym workiem białego piasku i cegłą ziemi zestaw zapewnia również niezbędną ilość podłoża dla twojego kraba lub krabów lub do radosnego kopania. Aby piasek był czysty i świeży, można go upiec lub wypłukać i wysuszyć w celu łatwego ponownego użycia.

Aby twój crabitat był zdrowy i zrównoważony dzięki składnikom odżywczym, których potrzebują kraby pustelniki, zestaw Zoo Med zawiera sole i uzdatniacze wody pitnej oraz minerały. Jest też niezła porcjajedzenie kraba, którą można umieścić w dołączonej małej misce na jedzenie i wodę, która wygląda jak pień drzewa, który wtapia się w malownicze otoczenie. Oczywiście wszystkie instrukcje, jak używać tych przedmiotów do opieki nad małymi przyjaciółmi, znajdują się w dołączonym poradniku pielęgnacji kraba pustelnika.

Zanim zainwestujesz w ten pakiet budżetowy, pamiętaj, że jest to pakiet startowy. Wymiary terrarium to minimum zalecane dla zbiornika z krabami, przeznaczonego do przechowywania 4 krabów pustelników o szerokości 1 cala lub mniejszej lub 2-3 krabów o szerokości 2 cali. Jeśli rosną intensywnie lub jeśli chcesz dodać więcej do rodziny, powinieneś zainwestować w większy dom, ponieważ 10 galonów to zwykle minimalny zalecany rozmiar.

Wymiary:20 x 10 x 12 kaliberPojemność:10 litrów︱Zawarte materiały:terrarium, przesuwana powierzchnia ekranu, podłoga, naczynie na jedzenie/wodę, jedzenie, metalowy blok, uzdatniacz wody pitnej, bufor wody morskiej, instrukcja pielęgnacji

Najlepszy żart

Zestaw akwariowy Tetra Aquarium o pojemności 20 litrów

Top 6 Hermit Crab Habitats in 2023 (4)

co lubimy

 • Hojne wymiary

 • Pojemność 20 litrów

 • Zdobądź diodę LED

 • Minipiekarnik

Czego nie lubimy

 • Kilka dodatków do bagietki

 • Czas trwania

Za nieco wyższą cenę niż nasze zalecane 15 galonów ReptiZoo, właściciele krabów pustelników mogą uzyskać dodatkowe 5 galonów i trochę więcej miejsca dla krabów do poruszania się. Zbiornik ma 24,2 cala długości i 12,4 cala szerokości i oferuje wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić kilka krabów pustelników.

Pierwotnie zaprojektowany do wędkowania, ten produkt Tetra oferuje również znacznie lepszą kontrolę temperatury i zaawansowane technologicznie opcje oświetlenia, z osłoną LED i mini grzejnikiem. Dla krabów pustelników idealne jest 8 do 12 godzin światła LED, a wbudowane ogrzewanie oferuje dodatkowe opcje, aby utrzymać wilgotność i ciepło dokładnie tak, jak chcesz.

Podczas gdy wiele dołączonych akcesoriów przyda się w siedlisku krabów, istnieje wiele przedmiotów, które się marnują, takich jak filtr do wody i sztuczne rośliny akwariowe – potencjalna wada tego zestawu.

Wymiary:24,2 x 12,4 x 16,7 cal︱Pojemność:20 litrów︱Zawarte materiały:Akwarium, okap LED, mini grzałka UL, filtr do wody, materac ze sztucznego bukszpanu, cztery sztuczne rośliny

Lepszy budżet

Aqueon Standardowe szklane prostokątne akwarium 10 γαλονιών

Top 6 Hermit Crab Habitats in 2023 (5)

co lubimy

 • Dostępny

 • Dobre wymiary

 • Dopuszczalna pojemność

 • Mocne szkło i konstrukcja

Czego nie lubimy

 • Bez góry

 • Zbędne dodatki do pielęgnacji ryb

Ta przystępna cenowo opcja zbiornika początkowego wyróżnia się spośród innych podobnych opcji dzięki doskonałej jakości szkła i jednoczęściowym ramom środkowym - ponieważ jest wystarczająco mocna, aby utrzymać wodę bez zginania szkła, to więcej niż wystarcza, aby utrzymać Twoje podłoże miłosne. Ma również duże wymiary, które pozwalają krabowi wędrować pod dowolnym kątem. To także piękna i solidna gama akwariów, dostępna w szerokiej gamie rozmiarów z czarną lub dębową boazerią.

Jedynym mankamentem jest brak topu, ale można go dokupić osobno.

Wymiary:20,25 x 10,5 x 12,63 cala︱Pojemność:10 litrów︱Zawarte materiały:Akwarium

Najlepsze produkty do akwarystyki morskiej na rok 2023

Bardziej przenośny

Przenośne terrarium dla gadów OMEM w Twoim domu dla gadów

Top 6 Hermit Crab Habitats in 2023 (6)

co lubimy

 • Oddychający

 • Dobra wentylacja kontrolująca temperaturę

 • Mocny

 • Dostępny

Czego nie lubimy

 • Ze względu na swoje ograniczone rozmiary i pojemność nie nadaje się na dłuższy pobyt

Oddychające środowisko przenośnego terrarium OMEM jest najlepsze w przypadku podróży lub krótkiego pobytu, takiego jak czyszczenie zwykłego akwarium z krabami. Dostępne w trzech rozmiarach, największe z tych miniaturowych terrariów oferuje 12,6 na 9 cali przestrzeni dla papugi.

Przenośne terrarium OMEM ma wentylowaną górę, łatwo dostępny otwór do karmienia i antypoślizgowe dno. Jest nawet wyposażony w małą wbudowaną miskę na wodę. Wykonane z trwałego PVC, to terrarium wytrzyma trudy podróży.

Wymiary:Mały: 8,1 x 6,1 x 4,9 cala; Średni: 10,4 x 8,1 x 6,7 cala; Duży: 12,6 x 9,1 x 5,3 cala︱Pojemność:Nie zarejestrowany︱Zawarte materiały:Terrarium PCV, wentylowana pokrywa

Najlepsza kryjówka

SunGrow Heremietkreeftenhutten

Top 6 Hermit Crab Habitats in 2023 (7)

co lubimy

 • Dostępny

 • Teksturowana powierzchnia zewnętrzna zapewnia doskonałą powierzchnię do wspinaczki

 • Naśladuje siedlisko twojego kraba na wolności

Czego nie lubimy

 • Ręcznie robione, więc rozmiary mogą się różnić

W crampitato dobre budki są czasami uważane za uroczy dodatek, a nie konieczność. Ale biorąc pod uwagę potrzebę kraba do ochrony przed słońcem, jest to niezbędne dla zdrowego i funkcjonalnego środowiska każdego kraba, często poczucia domu i przerwy od światła słonecznego. Koniecznie zainwestuj w co najmniej jedną lub dwie chatki - nie kosztują dużo, a są uzupełnieniem muszli, których pustelnicy potrzebują, by czuć się komfortowo przez całą dobę i zachować maksymalne zdrowie.

Ten zestaw 3 zacienionych domków o wymiarach 5 x 3 cale zapewni Twoim krabom wygodne miejsce do odpoczynku. Często właściciele budują chaty w większą przestrzeń przypominającą tunel dla krabów lub rozkładają je nad zbiornikiem, aby zapewnić im oddzielne placówki do poruszania się. Wykonane ze skóry kokosa domy Sungrow zapewniają doskonałą estetykę akwarium z krabami, ale także solidna, teksturowana powierzchnia zewnętrzna zapewnia doskonałą powierzchnię do wspinaczki dla krabów próbujących ćwiczyć lub jak najlepiej wykorzystać swoją przestrzeń. Pięknie tworzy również wygląd rodzimego morskiego domu pustelnika na wolności.

Wymiary:5 x 3 cale (hok łosia)︱Pojemność:nie dotyczy︱Zawarte materiały:3 kabiny

Ostateczny werdykt

Naszym najlepszym wyborem jest jego przestronny i przemyślany projektReptiZoo 15 galonowy pełny szklany zbiornik dla gadów, który oferuje 15 litrów miejsca dla krabów i jest wyposażony w tacę z PCV ułatwiającą zarządzanie podłożem. Jeśli szukasz uniwersalnego zestawu, który zawiera wszystko, czego potrzebujesz do zorganizowania baby shower, sprawdź dobrze zaprojektowany zestawZestaw Zoo Med ReptiHabitat dla kraba pustelnikaZamiast. który jest prawdopodobnie najbardziej kompletnym i najbezpieczniejszym zestawem startowym typu „wszystko w jednym” dla właścicieli krabów na rynku.

Czego szukać w siedlisku kraba pustelnika

Kolega z czołgu

Największym błędem popełnianym przez nowych właścicieli krabów jest nie inwestowanie w wystarczająco duży zbiornik. Wiele zbiorników reklamowanych dla krabów pustelników jest nieodpowiednich dla ich potrzeb przestrzennych, zwłaszcza jeśli planujesz trzymać wiele krabów. Z wyjątkiem naszej rekomendacji „Najlepszy przenośny”, zalecamy tylko produkty o minimalnej pojemności 10 galonów. To wystarczająca ilość miejsca dla maksymalnie czterech bardzo małych krabów pustelników (do 2,5 cm szerokości) lub dwóch większych krabów.

Akwarium z krabem pustelnikiem potrzebuje wielu akcesoriów, które mogą zająć dużo miejsca, w tym naczyń na pokarm i wodę. gry wspinaczkowe i zabawa w chowanego. plus dodatkowe pociski do badań. Nawet przy tym wszystkim nadal chcesz zapewnić otwartą przestrzeń w swoim crabitacie, aby kraby mogły biegać.

Ponieważ kraby potrzebują miejsca do wędrowania, poszukaj zbiornika o długości 20 cali i szerokości 10-12 cali. Powinien być również wystarczająco wysoki, aby pomieścić kilka cali ziemi, co jest konieczne, ponieważ pustelnicy uwielbiają kopać dla siebie i kopać małe tunele. Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś mieć wystarczającą ilość podłoża, aby pokryć wysokość twojego kraba pomnożoną przez trzy.

Niektórzy poważni właściciele zalecają rozpoczęcie od 20 galonów, aby nie trzeba było inwestować w kolejny zbiornik, gdy kraby stają się większe. To powiedziawszy, kraby pustelniki są zwykle małe, zaczynają się od około cala długości i rosną do cala w ciągu kilku lat. Zwykle potrzeba około 5 lat, aby normalny krab miał szerokość od 2 do 3 cali.

Rodzaj i rozmiar skorupy

Muszle to jeden z najważniejszych elementów crabitato. Skorupa podtrzymuje miękki brzuch kraba. Wnętrze skorupy reguluje również poziom wilgoci kraba, umożliwiając prawidłowe funkcjonowanie skrzeli i uzyskanie wystarczającej ilości powietrza.

Konieczne jest również przygotowanie szerokiej gamy muszli dla krabów, aby upewnić się, że sąznaleźć to, co im się podoba, i aby ewoluowały w wyborze muszli. Częścią różnorodności, jaką oferuje, jest nie tylko ogólny rozmiar i wygląd skorupy, ale także różnorodność rozmiarów otworów w skorupie.

Oprócz tego, że są wybrednymi zjadaczami, kraby mogą być terytorialne dzięki swojej skorupie. Więc jeśli zarządzasz zbiornikiem z dwoma lub więcej krabami, pamiętaj, aby monitorować ich zachowanie i wyłożyć garnek z krabami wystarczającą ilością muszli, aby każdy mógł znaleźć to, co kocha. Kraby często mają trudności z utrzymaniem skorupy tam, gdzie czują się najbardziej komfortowo.

Kontrola temperatury i wilgotności

Jak wspomniano wcześniej, kontrola temperatury jest bardzo ważna dla zdrowia pustelnika. Kraby pustelniki najlepiej radzą sobie w temperaturach około 80 stopni przy wilgotności od 75 do 80 procent. Można to osiągnąć stosując wentylowaną, ale stabilną pokrywę na ich zbiorniku, w połączeniu z zewnętrznym źródłem lampy grzewczej lub urządzeniem grzewczym zainstalowanym pod podłożem.

Często Zadawane Pytania

 • Czego potrzebuję do siedliska kraba pustelnika?

  Najważniejszym elementem krabitaty jest zbiornik - akwarium lub terrarium z odpowiednim rodzajem pokrywy - o minimalnej pojemności 10 litrów. Będziesz także potrzebować wystarczającej kolekcji muszli ślimaków różnych gatunków, aby wybrać kraby i poruszać się między nimi. Zalecana ilość to od 3 do 5 muszli na kraba, różniących się rozmiarem, rozmiarem otworu i rodzajem. Muszle muszą być również wysokiej jakości i całkowicie nienaruszone.

  Ważne jest również, aby zbiornik miał pokrywę i zawierał światła grzewcze do regulacji temperatury. Większość ekspertów od krabów zaleca połączenie ogrzewania (UTH) i oświetlenia. Skład podłoża krabitatu dolnego powinien składać się z piasku do zabawy na bazie krzemionki, włókna kokosowego lub ich kombinacji. (Ogólnie przyjęty stosunek to 5:1.) Wystarczająco duża miska słonej wody i świeżej wody zapewni pustelnikowi odpowiednie odżywianie.

 • Jak stworzyć siedlisko dla krabów?

  Jak widać z powyższej listy, niektórzy właściciele krabów pustelników decydują się na zakup zestawu zawierającego podstawowe składniki wymienione powyżej. Na ogół jednak te zestawy nie zapewniają najbardziej niezawodnych warunków higienicznych dla krabów, zwłaszcza wielokrotności. W związku z tym jest to zwykle sytuacja z listą zakupów, dostosowaną do liczby krabów, które chcesz pomieścić, oraz wielkości krabów.

  Proces instalacji zazwyczaj polega na dostosowaniu ilości i poziomów podłoża, upewnieniu się, że kraby mają potrzebną liczbę muszli i rodzajów schronień, dostosowaniu temperatury w zbiorniku do pożądanego poziomu (zwykle z ogrzewaniem lub oświetleniem). . oraz inne procedury prób i błędów. Znalezienie właściwej równowagi może zająć trochę czasu.

 • Jak często należy czyścić siedlisko kraba pustelnika?

  Ważne jest regularne i dokładne czyszczenie akwarium z krabami. Większe grupy krabów można czyścić częściej. w bardziej umiarkowanym stanie dokładne czyszczenie jest możliwe raz w miesiącu lub co kilka miesięcy.

  Istnieje wiele zadań, które należy wykonywać niemal codziennie - zdroworozsądkowe czynności, w tym sprzątanie oczywistych bałaganów lub gruzu w piasku. Głębsze czyszczenie polega na przeniesieniu krabów do tymczasowego domu na dzień lub dwa, podczas gdy podłoże, muszle, zabawki i cały zbiornik są czyszczone i dezynfekowane przez gotowanie i inne środki.

Dlaczego warto zaufać Spruce Pets

Ten artykuł jest napisany przezWinstona Cooka-Wilsona, niezależny pisarz i tester produktów dla The Spruce. Cook-Wilson jest pisarką i redaktorką mieszkającą w Nowym Jorku. Jego teksty ukazywały się w The Guardian, The Ringer, Vice, Pitchfork, Spin i innych. Badając ten artykuł, nie tylko zbadał szeroką gamę dostępnych produktów, ale także skonsultował się z ekspertami i entuzjastami krabów. Przeprowadzał wywiady telefoniczne i korespondował z właścicielami krabów pustelników za pośrednictwem forów hobbystycznych, aby uzyskać najlepsze porady dotyczące pielęgnacji i sprzętu.

FAQs

Jakie są rodzaje krabów? ›

W Morzu Bałtyckim spotykane są 3 gatunki krabów. Krab brzegowy (Carcinus maenas) oraz zachodzące w górę polskich rzek krab wełnistoszczypcy (Eriocheir sinensis) zawleczony z Chin oraz krabik amerykański (Rhithropanopeus harrisii) zawleczony z Ameryki Północnej, znany w Polsce głównie z Martwej Wisły.

Ile kosztuje jeden krab? ›

Cena kraba tęczowego to wydatek około 40 zł. Można zakupić go w sklepie zoologicznym lub ze sprawdzonych hodowli.

Czy hodowla kraba jest trudna? ›

Krab tęczowy hodowla

Hodowla krabów tęczowych w domu nie jest skomplikowana. Odpowiednie parametry wody, higiena, temperatura i aranżacja otoczenia sprawia, że skorupiak radzi sobie dość dobrze.

Jak nazywa się największy krab na świecie? ›

Japoński krab pacyficzny (Macrocheira kaempferi, zwany także krabem japońskim lub krabem olbrzymim) – jeden z gatunków krabów, a przy tym największy stawonóg na świecie.

Czy można mieć kraba w domu? ›

Najbardziej znanymi gatunkami krabów, które dobrze nadają się do trzymania w akwarium (a dokładniej w akwaterrarium) są kraby wampiry (Geosesarma) i kraby Uca. Kraby wampiry należą do krabów słodkowodnych i ze względu na swoje niewielkie rozmiary idealnie nadają się do trzymania w akwaterrarium.

Dlaczego kraby i raki gotuje się żywcem? ›

Skorupiaki często gotuje się, wrzucając do wrzątku jeszcze żywe zwierzęta. Robi się to po to, aby zneutralizować szkodliwe bakterie naturalnie występujące w ich mięsie.

Co je krab Red Devil? ›

Żywienie kraba red devil: pokarm dla rybek (np. larwy ochotnika lub komarów), sardynki, śledzie, tuńczyka, rybki akwariowe, dżdżownice, mączniaki, krewetki, świerszcze, ślimaki. Oprócz tego, kraby red devil mogą jeść warzywa oraz glony.

References

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Annamae Dooley

Last Updated: 11/01/2024

Views: 5755

Rating: 4.4 / 5 (65 voted)

Reviews: 88% of readers found this page helpful

Author information

Name: Annamae Dooley

Birthday: 2001-07-26

Address: 9687 Tambra Meadow, Bradleyhaven, TN 53219

Phone: +9316045904039

Job: Future Coordinator

Hobby: Archery, Couponing, Poi, Kite flying, Knitting, Rappelling, Baseball

Introduction: My name is Annamae Dooley, I am a witty, quaint, lovely, clever, rich, sparkling, powerful person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.